בנייני העיר הלבנה יוזמת פרוייקטים של התחדשות עירונית לחידוש ושימור פני העיר. כחברה שמתמחה באופן בלעדי בתל אביב, אנו פועלים מתוך הוקרה ואהבה לעיר הזאת, לשפת האדריכלות הייחודית לה, לערכי התרבות ולאופייה הייחודי של העיר. במהלך השנים קידמה בנייני העיר הלבנה עשרות פרויקטים ייחודיים בתחום השימור, התחדשות עירונית, ניוד זכויות בנייה, איתור מתחמי העתיד וייזום תכניות בניין עיר מיוחדות.

חברת בנייני העיר הלבנה הוקמה לפני 15 שנה ע”י איציק בן שוהם ורו”ח גיל חכם. בתחילת דרכה התמחתה החברה בטיפול בבניינים לשימור בתל אביב וכיום עוסקת החברה בעיקר בהתחדשות עירונית במסלול של בניה חדשה במקום הבניינים הקיימים.

חזון החברה הוא חידוש פניה של העיר תל אביב דרך יזמות מקצועית, יצירתית ואיכותית, בשיתוף מלא ופורה עם בעלי הנכסים בבניינים.
מהיום הראשון להקמתה, פועלת החברה אך ורק בתל אביב תוך פיתוח התמחות בצרכים הייחודיים האופייניים לדיירי העיר ובסגנון התכנוני האופייני לה. החברה פועלת בשיתוף עם משרדי האדריכלות ומומחי הביצוע המובילים בתחום.

אנו בונים את תל אביב של פעם בתל אביב של היום, תוך שיתוף פעולה מצד כל הגורמים בעיריית תל אביב. החברה הינה חלוצה בלימוד ויישום תכנית השימור שאושרה בתל אביב, ואף הייתה אחד הגורמים המייעצים לעיריית תל אביב לגבי אופן יישום התכנית. הניסיון הרב בקידום וביצוע פרויקטים מורכבים בתחום השימור ביססו את מעמדה כחברה מובילה בשימור ושחזור יצירות ארכיטקטוניות ואיקונות היסטוריות של העיר תל אביב. בשנים האחרונות מרוכזת עיקר פעילותה של החברה בהתחדשות עירונית. פעילות זו מתבצעת באופן נקודתי בבניינים בודדים ברחבי העיר וכן בפיתוח מתחמים גדולים יותר כגון מתחם כיכר בזל או מעונות עובדים א’, ב’, ג’ ברח’ מזא”ה. פעילות זו דורשת איגוד של כל בעלי הדירות בכל בניין, להסכמה לביצוע פרויקט הריסה ובנייה. מתוך הבנה שמשך פרויקט התחדשות עירונית הוא כמה שנים ולאורך תקופה זו יש צורך ב”ניהול לוגיסטי” מול בעלי דירות רבים, הקמנו בחברה שתי מחלקות שיתנו מענה לאתגרים של פרויקטים מסוג זה.

הראשונה היא מחלקת ליווי הדיירים, בה פועלים מנהלי פרויקטים אשר כל אחד מהם מלווה מתוך היכרות אישית את כל בעלי הדירות בפרויקט  ומסייע להם לכל אורך התהליך, החל משלב ההתארגנות ועד למעבר חזרה אל הדירה החדשה.

אנו נותנים רגישות רבה לדרישות הדיירים, שכן אלו נובעות מהחיבור שלהם אל הבית בו הם גרים, אל תנאי המגורים ואל הרגלי החיים הקיימים אותם הם מבקשים לשמר.

מחלקה זו תומכת בכל דייר באופן פרטני בתהליך של פינוי הדירה, מסייעת עם היבטים לוגיסטיים כגון הובלה, אריזה וכמו כן מציאת דירה חלופית לדיירים מבוגרים.

מחלקה נוספת היא מחלקת תכנון שבראשה עומד סמנכ”ל תכנון ובה גם אדריכלים בכירים עם ניסיון רב בתל אביב.  מחלקה זו מטפלת בבדיקת התכנות הפרויקטים  ובתכנון דירות הדיירים באופן פרטני וזאת בנוסף לעיצוב ותכנון כללי של הפרויקט ע”י משרדו של האדריכל גידי בר אוריין, בין המובילים בתחום ההתחדשות העירונית בתל-אביב.